Tarih Sitesi

Tarih Sitesi Tarihanem’e hoş geldiniz. Tarih Sitesi‘nde neler paylaşacağız ? Tarih Sitesi hangi konuları ele alacak ?

Tarih Sitesi Hakkında bilgiler bu makalemizde olacaktır.

Tarih Sitesi Tarihanem

Gördüğümüz her canlının ve her nesnenin bir tarihi vardır. Tarih denildiği zaman akıllara genellikle savaş ve siyasi antlaşmalar gelir. Fakat tarih bu ikisinden ibaret değildir.

Geçmişimiz de yaşanan nice olaylar insanlığın gelişimini ve kaderini belirlemiştir. Kimi elektriği bularak , kimi telsizi icat ederek, kimi şehirleri feth ederek, kimi futbol oynayarak kimide insanlara fayda sağlayarak … tarihe geçmiştir.

Bizlerde bunun bilinci ile tarihin en derinliklerine inmeye karar verdik. Peki ne tür paylaşımlar olacak ?

Tarih Sitesi
Tarih Sitesi
  1. İcatlar
  2. Futbol
  3. Sinema
  4. Siyaset
  5. Türk Tarihi
  6. Osmanlıca
  7. Müzik
  8. Ünlü Bilim Adamları

Sırala kendi içinde çoğatılabilir.

Osmanlıca Eğitimi : Osmanlı Türkçesi eğitimi ile en azından günümüz Türkçe’sini Osmanlıca yazabilir ve okuyabilisiniz. Osmanlıca Eğitim ile sadece Anadolu topraklarının en az 600 yıllık tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazılan osmanlıca metinleri okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fatih'in Vasiyetnamesi

Sinema, futbol, müzik … bu üç branş son 100 yıldır dünyamızı sallıyor diyebiliriz. İlk sinema filminden, ilk resmi gole, ünlü bestekarlar ve müzisyenlerde web sitemizde sizlerle olacaktır.

Özellikle son 100 yılda dünyaya damgasını vurmuş tüm olayları ele almayı hedefliyoruz. Siyasi kararlar ve siyasi olaylar da son 100 yıla dünyaya damgasını vurmuştur. Hem ülkemizde hemde dünyada ki siyasi olayların hepsi sizler için sitemizde işlenecektir.

Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’a olan hizmetinden, Oktay Sinanoğlu’nun son 300 yılda en genç profesöt seçilmesine, Roberto Bacio’nun kaçırdığı penaltıdan , Yeşilçam filmlerine, suyun kaldırma kuvvetinden , kot pantolonun ne amaçla dikildiğine …

Dediğimiz gibi her şeyin bir tarihi vardır. Bizde web site ekibi olarak elimizden geldiği sürece araştırıp sizlerle bu tarihi bilgileri paylaşacağız.

Tatih Siteleri ‘nde keyifli dakikalar geçirmeniz dileğiyle. Hayırlı Günler…

Facebook Sayfası ‘nda çeşitli videolar ve bilgiler vardır. Genellikle resimler ve resimleri kısaca tanıtan yazılarımız vardır.

İnstegram Sayfamız Facebook sayfamızla aynı orantıda paylaşımlar yapılmaktadır.

İlk Makalemiz

Allah yardımcımız olsun . Hepinizin desteklerini bekliyoruz. Hayırlı Günler…

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest