Reis Yaptı Siz Baktınız!

Ülkemiz ve dünya, son 1,5 aydır pandeminin de etkisiyle ekonomik olarak sıkıntılı günler geçirmektedir. Covid19 salgınının ekonomik sonuçları, doların yükselmesi ve fırsatçılar enflasyonun artması ile vatandaşlarımızı zor duruma soktu. Alım gücü daralan vatandaş haklı olarak bu gidişata tepki gösterdi. Fakat Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşının tepkisine kulak verdi. 20 Aralık 2021 Pazartesi akşamı tarihe geçen ekonomik manifesto ile dolar kurunun sert düşüşüne şahitlik ettik. Reis Yaptı bizde tarihi anlara şahitlik ettik. Cüneyt Özdemir’in tabiri ile “şapkadan tavşan çıkardı”. Tarih Sitesi olarak Reis’in “yapamaz” dedikleri ama yaptığı tarihi olayları ele alacağız.

Yaşı 40 ve üzeri olan vatandaşlarımız 2002 yılından önce ki Türkiye’yi çok iyi bilirler. Fakat bunları bilmelerine rağmen, ideoloji uğruna inatla Erdoğan düşmanlığı yapmaya devam ediyorlar. “Yapılamaz” denilen her şeyi yaptı. Üstelik çoğu yatırımları devlet tek kuruş para harcamadan yaptı. Şimdi sizleri yakın tarihimizin son 20 yılına kısa bir gezintiye çıkaracağım. Reis Yaptı, siz baktınız adlı makalemizi okuyup paylaşmanızı özellikle genç kardeşlerimize okutmanızı rica ediyorum.

Reis Yaptı Siz Baktınız!

Tarihler 3 Kasım 2002’yi gösterdiğinde Türkiye için bambaşka bir sayfa açılıyordu. O dönemin ekonomik koşullarını ele aldığımızda, kimse ülkemizin bu kadar çağ atlayacağını hayal bile edemiyordu. Fakat Reis Yaptı! Şimdi sizlere hafızalarımızda kalan yenilikleri, kalkışmaları ve başarıları hatırlatmaya başlayacağım.  İlk olarak 24 Eylül 1998’de Radikal Gazetesi’nin o meşhur başlığı ile başlayalım. Radikal Gazetesi, Recep Tayyip Erdoğan için; “Muhtar bile olamayacak!” diye manşet attı. Bu güne geldiğimiz de ise Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin halk tarafından seçilmiş ilk  Cumhurbaşkanı’dır. Peki Cumhurbaşkanımız  neler başarmıştı şöyle bir sıralayalım!

 • Paradan altı sıfırın atılması.
 • 27 Nisan 2007 e- muhtıra karşısında dik duruşu.
 • 2008- Ak parti kapatma davası, Ak parti’nin lehine sonuçlanması.
 • Baş örtülü kadınlara ile çalışmave eğitim alma hakkı tanındı.
 • Gezi Parkı Kalkışmasına karşı boyun eğmemesi.
 • Terör örgütü FETÖ’nün 17-25 Aralık operasyonları.
 • 2015 PKK’nın Hendek terörü.
 • 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi. Başka bir adı ile; Türkiye’yi işgal girişimi.
 • Cerablus, Afrin, El-bab  Resulayn, Tel Abyad, İdlib bölgelerinde terör örgütlerine karşı operasyonlar.
 • Yerli otomobil girişimleri.
 • Ayasofya’nın ibadete açılması.
 • Karadeniz’de Doğal Gaz keşfi.
 • İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti.
 • Derme çatma gecekondulardan oluşan karakolların yerine, kalekollar yapılması.
 • İHA,SİHA, Bayraktar gibi yerli insansız hava araçlarının askeri envantere kazandırılması.
 • 2020 Azerbaycan ordusu Karabağ’ı geri alırken Türkiye’nin destek vermesi.
 • Libya’da Hafter güçlerinin bozguna uğratılması.
 • Şehir Hastaneleri sayesinde Covid19 salgınında büyük bir krizin önüne geçilmesi.
 • Ücretsiz test ve aşı.
 • Yap işlet devret modeli ile Türkiye Cumhuriyeti’nin cebinden beş kuruş çıkmadan yatırımlar yapılması.
 • 2021 Aralık Asgari ücrete %50 üzeri zam.
 • 20 Aralık 2021 Ekonomik manifesto!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oruç ve Hızır Reis Kardeşler

ve daha niceleri. Bu saydığımız listeyi uzatmaya kalkarsam yazının sonunu getiremem. Bu saydığım maddeleri bir çok muhalif “yapamaz” diye alay etmeye kalktılar. Ama Reis Yaptı! Önceden ülke sorunları sıralandığı zaman, terör sorunu ilk sırada geliyordu. Şimdi neredeyse bitme noktasına vardı. Her kalkışmaya umutla baktılar. Ama umutları her seferinde suya düştü.

Ayasofya

Bazı muhafazakarlar (süleymancılar ve saadet partililer gibi) “Ayasofya’yı açamaz” veya “İstanbul Sözleşmesi’ni feshedemez” gibisinden veryansın figan yazılar yazıp twitter gibi mecralarda paylaşırlardı. Ama Reis Yaptı! Ayasofya’yı ibadete açtı ve İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti. Özellikle Ayasofya ibadete açılmadan önce bir çok muhalif muhafazakar reisi bu konuda adeta yerden yere vuruyordu. Ama Reis yaptı ! Ayasofya 24 Temmuz 2020 Cuma günü ibadete açıldı. Buna rağman o bazı sözde muhafazakarlar reise olan düşmanlıklarına devam ediyor.

Bağımsızlık Mücadelesi

Kıymetli okuyucular. Bu sıraladığımız maddeler sadece oy toplamak için yapılmıyor. Bu hizmetlerle Türkiye tam bağımsızlık mücadelesi veriyor. Özellikle savunma sanayisinin dışa bağımlılığı %80 iken, şimdi %20’lerin altına düşmüş durumda. Derme çatma gecekondulardan oluşan karakollara sürekli teröristler baskın yapardı.  Her bahar aylarında haftalık sekiz şehit verdiğimiz dönemler olurdu. O karakolların hepsi yıkıldı yerine, her yeri tepeden gören yüksek duvarlı kalekollar inşa edildi .Bu kalekollar İHA , SİHA gibi insansız hava araçları ile desteklendi. Ayrıca Suriye’nin kuzeyine yapılan operasyonlarında etkisiyle ülkemizde terör saldırıları sıfıra kadar indi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sultan 2.Abdülhamid Han'ın Hizmetleri

Covid Sizin Sonunuz Olacak

Biz Türk toplumu sosyal medyayı siyasi arena gibi kullanıyoruz. Bende Yalçın Kara olarak o amaçla çok kullandım.  Covid19 salgını ülkemize geldiğinde bazı İyi Partililer ve Süleymancılarla bir tartışmamız olmuştu. Bana dedikleri aynen şuydu; “Covid sizin sonunuz olacak.” Adamların düşüncesi şöyleydi. Ülke covid19 salgınından dolayı kırılacak, pandemiden dolayı ekonomi duracak, Akparti ve Erdoğan bu sayede düşecek. Bunu CHP’liler de söyledi. Fakat İyi Partililer ve Süleymancılar kadar kindar söylemediler. Özellikle Süleymancı guruplar adeta ellerini ovuşturuyordu…Fazla lafı uzatmayalım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Erdoğan’ın liderliğinde, nüfusun %34’üne pandemi desteği verildi. Aşılar vatandaşa ücretsiz verildi. “Bu pandemi sizin sonunzu olacak” diyenlere inat Türkiye Cumhuriyeti solunum cihazı üretti. Reis yaptı! Siz muhalifler baktınız. Teşekkürler Recep Tayyip Erdoğan.

Reis Yaptı! Siz Baktınız
Reis Yaptı! Siz Baktınız. Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yılda ki başarıları

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest