Rasim Öztekin Halkı Kutuplaştırmadı!

Bizler her alanda kutuplaştık. Siyasette kutuplaştık, futbolda kutuplaştık, felsefi ve edebi akımlarda kutuplaştık. Film sinema sektöründe de kutuplaştık…. Hatta Messi ve Ronaldo üzerinden bile saçma sapan kutuplaşmalara gittik. Fakat dün aldığımız bir acı haberle, bizler kutuplaşmayı bir kenara bıraktık. Seksenler dizisinin Fehmi’si, Düğün Dernek filminin İsmail’i ve daha bir çok karakteri canlandıran, başarılı tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Öncelikle kederli ailesine baş sağlığı diliyor, usta oyuncuya yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bir çok ünlü kişi vefat ederken bile birleştirici olamamıştır. Fakat Münir Özkul, Halit Akçatepe, Kemal Sunal ve Rasim Öztekin gibi kişiler vefat ederken halkı birleştirmeyi başarmışlardır. Bunun tek bir sebebi vardır. Apolitik duruşları! Ben bu güne kadar bu saydığım isimleri, siyasi söylemler yaparken asla duymadım. Belki siyasi görüşleri bana ters kişilerdi. Fakat bunu bana hiç hissettirmediler. Benimle aynı görüşte bile olsalar öğrenmek istemiyorum. İşte tamda bu yüzden kendilerine teşekkürü borç bilir ve Yüce Allah’tan tekrar tekrar rahmet dilerim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oruç ve Hızır Reis Kardeşler
Rasim Öztekin
Rasim Öztekin (14 Ocak 1959; İstanbul – 8 Mart 2021; İstanbul)

Rasim Öztekin Halkı Kutuplaştırmadı!

Evet! Rasim Öztekin Türk halkını kutuplaştırmadı! Dün akşam sağlık bakanımız sayın Fahrettin Koca elim haberi sosyal medyadan duyurmadan önce sosyal medyada şu tartışmalar vardı; “Ekrem İmamoğlu’nun tartışmalı 8 mart twiti” , “Konyaspor-Fenerbahçe maçı ile ilgili yorumlar ve paylaşımlar”… Herkes bu paylaşımlar altında kutuplaşmış birbirine yükleniyordu. Akparti’lisi, CHP’lisi, Fenerlisi, Beşiktaşlısı ve Galatasaraylısı herkes birbirine sosyal medya da ateş püskürüyordu. Günlük olağan normal şeyler gibi görünse de her alanda kutuplaşma vardı.

Fakat  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir twit attı. Bakan Koca twitinde “Rasim Öztekin ‘in hayatını kaybettiğini” söylüyordu. Ben ve benim gibi nice hayranları derin üzüntüye kapılmıştık. Fakat sosyal medya da bir anda rüzgar tersine döndü. Futbol sayfalarından, siyaset sayfalarına, tarih sayfalarından, blog sayfalarına hemen hemen herkes üzüntüsünü dile getiriyor ve Usta oyuncuya rahmet diliyorlardı. Fakat hepimiz kutuplaşmayı filan unutmuştuk. Herkes üzüntü emojileri atıyor ve paylaşıyordu.

Ben Zeki Alasya’nın vefatını hatırlıyorum. Zeki Alasya bir konuşmasında, sahnede namaz kılanları eleştiriyordu. İşte bundan dolayı bir çok muhafazakar insan Zeki Alasya’ya kırgındı. Bir insanın siyasi görüşünü söylemesi asla sorun değil. Fakat bizim toplumumuz da ciddi bir şekilde sorun olmakta. Televizyon yıldızları da siyasi rengini belli ettiği zaman ciddi bir tepki ile karşılaşabiliyorlar. Ama Rasim Öztekin apolitik duruşu ile sağcısının, solcusunun,alevinin, sünninin, Kürt’ün, Türk’ün, Laz’ın ve herkesin gönlünde taht kurmayı başardı. Kendisine yüce Allah’tan rahmet yakınlarına da başlığı diliyorum…

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest