Batı Dünyası Gazze’den Uzak Dursun

Batı Dünyası Gazze'den Uzak Dursun
Batı Dünyası Gazze’den Uzak Dursun

Herkesin ramazan bayramı mûbarek olsun. Covid10’dan dolayı bayramımız hüzünlü geçmekteydi. Fakat Kudüs‘de müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm, hüzünlü olan bayram sevincimizi dahi kursağımızda bıraktı.  Son bir haftadır, İsrail’in Gazze ve Kudüs’e olan saldırılarını izlmekteyiz. Kimi duası ile, kimi sosyal medya paylaşımları ile İsrail’i lanetliyor ve protesto ediyor. Ülkemiz de  ve bir çok islam ülkesinde 7’den 77’ye bir çok kişi Filistin’in zaferi için dua ediyor. Fakat Batı Dünyası İsrail’in yaptıklarına her zaman olduğu gibi göz yumuyor. Bu durum ise özellikle televizyonlarda sıkça eleştiriliyor.

Akşam Ana haberleri izlediğim de bir çok televizyon hemen hemen aynı söylemler oluyor. “Batı Dünyası Gazze’ye sessiz!” sözlerini bir çok ana haber spikerinden duyuyoruz. Hadi diyelim sessiz kalmadılar, ne olacak sonra ? Askerleri ile İsrail’e mi saldıracaklar ? Yoksa yaptırım mı uygulayacaklar ? Bu güne kadar Batı dünyasının nasıl bir faydasını gördük? Biz müslüman olarak ne yapmalıyız? Avrupalı ve Amerikalı devletler hangi ülkelerde adaletli kalabilmişler? “Adaletli değiller ama Gazze konusunda sessiz kalmalarınıda istemiyoruz…” gibi saçma bir paranoya yaşıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Osman Gazi 'nin Hayatı

Batı Dünyası Gazze’ye Yaklaşmasın!

Yıllar önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşması sırasında aynen şu cümleleri söylemişti; “İslam dünyasının okuma oranı %1.” Bu oranı doğrulamak için derin derin analizler, sorgulamalar yapmaya gerek yok. İslam dünyası malesef gereksiz olan her şeyle fazlasıyla ilgileniyor. Müslüman coğrafyası içerisinde yaşayan insanlar ilim ve bilimden çok uzaktalar. Fakat teknoloji üretme değilde satın alma konusunda baya mahir insanlarız. İşte bu yüzden yaklaşık 150 yıldır çile çekiyoruz.  Hem birlik değiliz, hem ilim ve bilim üretiminden uzağız, hem de gösteriş budalası olduk. Batı Dünyası üretiyor bizde satın alarak onlara katkıda bulunuyoruz. Sonra o aldıklarımızın ekranlarından Kudüs’ün bombalandığını, Mescid-i Aksa’ya çizmeleri ile İsrail askerlerinin girdiğini görüyoruz. Fakat bizler bu durumdan asla ders çıkarmıyoruz.

Bütün bunları yaptığımız yetmiyor gibi, bir de Batı Dünyası ‘nı sessiz kalmasından dolayı suçluyoruz.  Sahi ne bekliyoruz ? Askeri harekat mı? Yaptıkları askeri harekatların hangisinde zalimce davranmadılar? Yaptırım mı bekliyoruz? Bütün silah tüccarların neredeyse tamamı yahudi asıllı. Kıbrıs‘da Türkler katledilirken Avrupalılar ve Amerikalılar kör,sağır ve dilsiz olmuşlardı. Fakat onlar için kutup ayılarının neslinin devamı, bir müslümanın yaşamasından daha önemliydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Reis Yaptı Siz Baktınız!

Avrupa’nın göbeğinde Boşnak Müslümanlar katledilirken NATO, ABD, Avrupa diye adlandırdığımız Batı Dünyası, Afrika ve benzeri ülkeleri sömürmekle meşguldü. Aynı şekilde Karabağ ve Hocalı katliamlarında batı adeta üç maymuna bürünmüştü.  Her türlü Türk ve Müslüman katliamlarında sessiz olanlar bu gün mü Kudüs için bir şey yapacaklar? Buna gerçekten inanıyor musunuz?

Çözüm Nedir ?

Biz müslümanlar artık çözümleri kendimiz üretmeliyiz. Erdoğan’ın bahsettiği %’1’lik okumuş kısım daha da çoğalmalı. Mühendisler, kimyagerler, yazılımcılar müslümanların kurtarıcısı olacaktır. Bakın Selçuk Bayraktar’a! Azerbaycan’ın Karabağ mücadelesinde milli kahraman olarak tanıtıldı. Selçuk Bayraktari yaptığı SİHA’lar ile Azerbaycan Ordusunun gücü birleşince Karabağ Ermeniler’den temizlendi. Fakat bizler bunun dahi kıymetini bilemiyoruz.  Müslümanlar önce Allah’a sığınacak, sonra birlik olacak, sonra da bilim ve ilimle uğraşacak. Tek kurtuluşumuz budur.

Bir Cevap Yazın

Pin It on Pinterest